Blog

Jak na práci z domova


Lidé se dělí na psychopaty a neurotiky, tvrdí Marek Navrátil, psycholog a headhunter. Marek má PhD z psychologie, pracoval v několika firmách jako šéf HR a dnes jako freelancer loví špičkové manažery. Marek pracuje z domova a tak se ho zeptáme na jeho “best practices” a hacky jak přežít home-office.

Marek Navrátil: Dobrý den. Ta tématika home-office je hodně moderní. Já si pamatuju, když mě jeden z mých kandidátů seznámil s naprostou novinkou. Byl to člověk, který ve velké distribuční retailové firmě fungoval na manažerském postu a jednou za čas se tam přehazovali pozice a na dva nebo tři dny pracoval jako poslíček a doručoval i lidem přímo do domu. Vyprávěl mi jak takhle jednou přivezl nákup nějakému programátorovi nebo jak se teď moderně říká vývojáři a ten člověk byl morbidně obézní. Byl doma, zavřený a já jsem vyzvídal jak taková domácnost vypadá, byla prý údajně čistá, všechno v pohodě a ten člověk si objednával kvanta jídla. A ten kandidát mi říkal, že vlastně poprvé si uvědomil, že i jeho práce může mít něco jako etické nebo morální dilema, protože vlastně, měl-li bych ho citovat říkal: “Já jsem si uvědomil, že ten člověk se zabíjí.” Zabíjí se, ujídá se doma. My lidé jsme sociální živočichové, my patříme do skupin, skupiny vyhledáváme, nicméně trend současné doby je, že spousta sociálních aktivit se posouvá do virtuálního prostoru a v tom prostoru, našem domácím, kde se cítíme komfortně začínáme i pracovat. Ty trendy mikropráce, kontinuálních drobných pracovních úkonů, které vykonáváme v průběhu dne nebo i to, že si v tom prostředí můžeme všechno zařídit jak chceme. To je prostě realita, to je skutečnost a na tom asi těžko cokoliv změníme.


Jak na práci z domova?

Marián Škvarek: A co ty? Jsi na home-office posledních pár měsíců. Přibral si?

Marek Navrátil: No, tak to je oblíbené téma. Nechci tady říkat novinky o tom, že práce na home-office je velká sebedisciplína, ta lednička tam je prostě vždycky. A člověk se přistihne, že hodně času tráví tím, že přemýšlí nad tím, co dobrého si dá. Na druhou stranu na tom home-office má člověk možnost dělat takové věci, které by v běžném prostředí kanceláře těžko mohl dělat.

Marián Škvarek: Například?

Marek Navrátil: Je to všechno o tom, že se dá změnit poloha, nemusíte sedět u jedné židle, u jednoho stolu. Vím, že moderní kanceláře umožňují, jsou to “bean bag”:  fotbálky, konzole, všechno možné, ale člověk si doma může vytvořit tři, čtyři pracovní místa, mezi kterými cirkuluje. Nehledě na to, že i třeba poslouchání hudby je dobré, protože lidský mozek se chová při poslechu hudby trochu jinak. Tak to je aspekt, který se těžko bude aplikovat v kancelářích s více lidmi. Máte možnost si před začátkem práce na deset, patnáct minut pustit energizující dobrou hudbu, kterou máte rádi a pak to vypnout a začít pracovat. To třeba jsou momenty, které já jsem začal při své práci z domova používat.

Marián Škvarek: Takže to ti pomáhá si udržet čistou hlavu a být produktivní na home-office?

Marek Navrátil: Nejen to. Zařadil jsem věci, které jsem předtím nedělal. Vytáhl jsem kolo a začal jsem jezdit na kole. To znamená i trochu víc ten mozek okysličovat, na druhou stranu myslím, že třeba piju víc kafe, protože mám svoje dobré kafe, domácí kafe, které si sám dělám. Ale třeba čaj nebo drobné domácí práce, které fungují jako určitá forma drobné psychohygieny, tak ty se určitě začaly v mé pracovní agendě objevovat víc.

Marián Škvahrek: Takže kombinuješ práci trošku s nějakými maličkými věcmi.

Marek Navrátil: Jo.


Work-life integration aneb napětí střídá uvolnění

Marián Škvarek: Dá se říci, že je to nějaký taková směr k něčemu, co se dnes nazývá work-life-integration? Dříve jsme měli dekádu, ve které se stále mluvilo o  work-life-balance, která tvrdí, že je třeba to rozdělit, ale dnes stále více lidí tvrdí, že nemá cenu to takto rozdělovat, že pokud tě tvoje práce baví, tak by měla být součástí tvého života. Řekněme, že tohle je nějaký takový kousek toho trendu?

Marek Navrátil: Je to dáno i tím, jak moc se agilita jako taková stává součástí pracovního procesu v řadě firem. Já si myslím, že to není jen aspekt IT firem, které pracují agilně. Já bych možná si vypůjčil slogan: “napětí střídá uvolnění”. V okamžiku, kdy to napětí, ten sprint agilní je potřeba vystřídat tím uvolněním, tak člověk se opravdu nejvíce uvolní ve svém známém prostředí.


Benefity práce z domova

Marián Škvarek: Kde vidíš ty hlavní benefit home-office. Proč nesedíš někde v kanceláři anebo coworkingu a pracuješ z domova?

Marek Navrátil: Tak ta moje práce je dost specifická. Já třeba pokud “huntuju” lidi, pokud se snažím někomu prezentovat nějakou nabídku, někomu, kdo by mohl být jejím vhodným adresátem, tak já mu nemůžu zavolat na poradu. Takže mé pracovní hodiny jsou mimo pracovní hodiny všech ostatních a třeba víkendy, ty jsou pro mě velmi důležité. Takže pro mě to byla velká výzva přestat fungovat v tom režimu “nine to five”, kdy člověk dělá práci v práci. Ty časové plochy, ve kterých tu práci vykonávám se snažím získávat v každém okamžiku mého dne. To znamená, že hodně funguju na mobilu.V okamžiku, kdy mám response od kandidáta, že má o nabídku zájem, tak musím reagovat rychle. A ne jen v nějakém časovém rozpětí. Takže třeba pátky, třeba soboty, v neděli pracuji a není nic neobvyklého, že v pondělí, kdy většina z nás přijde do práce a po poradě v deset hodin je frustrovaná tím, kde to vlastně jsou, tak já už s nimi začínám komunikovat, takže ty pondělky jsou také velmi silné.


Lidé hledají práci v pondělí a v pátek

Marián Škvarek: Jak vypadá tvoje sobota?

Marek Navrátil: Moje sobota? Můj běžný den? Tak buď se jdu ráno proběhnout nebo zacvičit, teď teda ještě s tím kolem. Nicméně je to v podstatě zpracovávání nějaké pipe-liny nebo nějakých projektů na kterých pracuji. To znamená, že musím udělat spoustu agendy, musím v těch projektech si držet pořádek. Na druhou stranu je tam hodně plánování, musím si dobře naplánovat nadcházející týden, zase většinou jsou to ta odpoledne, obědové schůzky, kdy se s těmi potenciálními kandidáty potkávám, takže je to hodně o plánování. Trošku mě někdy mrzí, že nemám volné víkendy, ale dokážu si ten čas zorganizovat tak, abych některý víkend mohl úplně vypnout.

Marián Škvarek: Tím, že popisuješ, že pracuješ, když ti tvoji kandidáti nepracují a ten víkend je pro tebe takový silný nebo ty frustrující pondělky ráno, tak si dovedu představit, že máš volné jiné dny, kdy ti tvoji kandidáti pracují, ne?


Marek Navrátil: Jasně. Typicky úterky. Ty úterky jsou mrtvé. Mám kamarádku, ta říkala, že nemovitosti se kupují v úterý a ve čtvrtek. Já bych řekl: “lidé hledají práci v pondělí a v pátek”. Takže nám zbývá středa. A Češi možná chodí ve středu na pivo.

Marián Škvarek: Někdo je frustrovaný už v pondělí po poradě a někdo musí dozrát a s headhunterem se začne bavit až v pátek?

Marek Navrátil: Je to tak.

Expectation gap – MBA kandidát na home office

Marián Škvarek: A když už jsme u těch kandidátů, samozřejmě u nás u startupů, jiných firem i freelancerů je trend práce z domova silný a je to velké téma, ale když si představím tvého uchazeče o práci, muže okolo 50 let, který má MBA a chodí do práce v obleku, tak si ho úplně nepředstavím jako typického představitele, který by na ten home-office tlačil…

Marek Navrátil: Budeš se divit!

Marián Škvarek: Ano? Jak je to s těmito kandidáty?

Marek Navrátil: Tam nastává dost velký problém a to je fit mezi očekáváními klienta, mého klienta, tzn. společnostmi a kandidáta. A v okamžiku, kdy je tam takhle velký expectation gap, tak je velmi těžké sladit očekávání kandidáta, který říká: “ok, budu o nabídce jednat,ale já mám na současném působišti dva dny home-office a uměl bych si představit, že v nové práci budu mít 2-3 dny zase”. A ta firemní kultura, do které by ten člověk měl přijít, třeba tento institut home-office ani nezná.  

Marián Škvarek: A k tomu dotaz: vidíš tam teda nějaký trend v tomto segmentu exekutivců tento trend home-office klesá, roste nebo je konstantní?

Marek Navrátil: Je ten trend. Jsou společnosti, které vlastně už automaticky předpokládají, že ten pátek bude volný, tzn. jeden den na home-office. Jsou firmy, které říkají: “jsme ochotny připustit dva dny na home-office”. Ten trend přichází většinou ze sales, protože ten sales je takový. Když ti lidé, kteří prostě jsou v terénu, fungují čtyři dny v terénu, tak ten pátý den zpracovávají to, co z toho terénu přivezou. Ale už je to prostě dva až tři dny a to jsou třeba firmy, které historicky mají své sídlo, třeba výrobu, někde v nějaké okrajové destinaci České republiky, třeba v příhraničí, a potřebovali by pro svůj management někoho, o kom se dá předpokládat, že se bude vyskytovat pouze v Praze. Tak takovému člověku jsou tyhle firmy schopny nabídnout třeba i tři dny home-office a chtějí nebo si přejí, aby byl alespoň dva dny tam, kde ta firma sídlí.

Marián Škvarek: Jasně. Takže ty firmy nemají v podstatě moc na výběr.

Marek Navrátil: Bohužel, to je otázka českého trhu práce.


Technologie drajvují práci z domova

Marián Škvarek: To je ještě otázka, vidíš ten trend, že část této práce tito manažeři vykonávají na home-office. Je to tlačené spíše těmi firmami, které věří tomu, že je to správný krok a že takto dokáže ta firma být buď produktivnější nebo přitáhnout kvalitnější lidi nebo je to spíše tlak těch manažerů, kteří musí vozit děti do školky a tak se jim ještě nechce strávit další hodinu a půl v autě někam do příhraniční oblasti?

Marek Navrátil: Já bych řekl, že to je tlačeno technologiemi. Ty technologie pro dokonalou komunikací lidí, tzn. propojování, video-cally, konference, ty to v podstatě tlačí, včetně i tedy těch mikropracovních aktivit, protože spoustu interview s kandidáty vedu na té úrovni toho screeningu z parkoviště v autě. Kdy on prostě odejde z práce, sedne si do auta, telefon položí na palubní desku a máme pro sebe 20 minut v obědové pauze.

Marián Škvarek: Otevírá ti to i nějaké nové možnosti? Je třeba něco, co by člověk při tom osobním setkání nějak lépe “zaobalil”, těžko bys do něj pronikl,  ale přes videokonferenci si nedá pozor a …

Marek Navrátil: Je to intenzivnější. Je to intenzivnější. V okamžiku, kdy jsi zvyklý pozorovat obličej toho člověka a vnímat v podstatě všechno: kam se teď podíval očima, jakým úhlem, jestli se usměješ, jestli je ti nějaká otázka nepříjemná, začne se ošívat. To všechno na té kameře vynikne ve vysokém rozlišení.

Marián Škvarek: Aha, takže nevnímáš to tak, že při osobním setkání bys viděl věci, které ten internet zabije?

Marek Navrátil: Doba se zrychluje. Pracoval jsem pro společnost, která si zakládala na firemní kultuře, překrásných kancelářích, v centru města, s obtížným parkováním a domlouvat vůbec čas kandidáta, aby přišel na úvodní pohovor někam do centra Prahy, to bylo velmi obtížné. Ty projekty se protahovaly. Často to potom i vedlo k selhání toho projektu. Protože když jednáte o nové práci půl roku, tak to už se nikomu nechce.


Leadership “Neexistuje silná generace manažerů, která by uměla řídit vzdálené týmy”

Marián Škvarek: Tak je to vlastně taková ochutnávka, když to jednání je takové, že se to natahuje a pomalu to spěje k výsledku, tak stejně by pravděpodobně fungovala i ta spolupráce.

Jack Dorsey, zakladatel Twitteru včera prohlásil, že nevidí smysl v nějakém headquarter v San Francisku a že podle něj by se k jeho firmě měli zaměstnanci připojit odkudkoliv zrovna chtějí nebo potřebují, takže se spekuluje o tom, že Twitter bude první firma, která je na americké burze a zároveň bude location independent nebo distribuovaný tým. Myslíš si, že toto je nějaký dlouhodobý trend a že ty firmy dokáží z toho distribuovaného týmu i něco vytěžit nebo je to dané tím, že ten trh práce je v takovém stavu v jakém je a že ti kandidáti to mají skoro jako nějaký výstřelek a při prvním ekonomickém ochlazení, kdy kandidáti nebudou v tak silné pozici, tak to bude první věc, která se škrtne?

Marek Navrátil: No, já mám zkušenost ze stavebnictví, kde jsem dlouhou dobu fungoval a to je remote byznys. Tam sice ano, existují nějaké headquarters, kam se ti zaměstnanci vracejí, ale většinu času jsou rozptýleni geograficky po velkých plochách a stavby řídí přímo na místě. Což klade vysoké nároky. A myslím, že tady bych mohl nějakou analogii nebo paralelu mezi tím velkým problémem těch kdo jsou na home-office, to znamená, že pracují hodně, protože nejdou do práce a z práce. To jsou dva extrémy buď pracují hodně nebo málo, jo. Ale ti kteří pracují hodně tak to potom vnímají tak, že pracují i více než 12 hodin a u mé práce ještě obzvlášť, ti lidé reagují a já okamžitě odepisuju, takže třeba se dívám na televizi a říkám “aha, ok” a už rovnou reaguju. Takže třeba to stavebnictví, to je klasická ukázka a tam jsou, ať se vrátím k tomu na co ses ptal, a obrovské změny budou podle mého názoru v leadership. Leadership. V současné době neexistuje silná generace exekutivních manažerů, kteří by byli připraveni a měli dovednosti na to, jak řídit vzdálené týmy. Motivace zaměstnanců, jsou zvyklí pracovat s týmem, že jo, teambuilding, jak chceš dělat teambuilding, když ti zaměstnanci jsou vzdálení? Na druhou stranu třeba ve  stavebnictví vznikali velice silné vazby mezi těmi remote teamy, které byly na projektu někde vzdáleně. Tzn. myslím si, že třeba malá komunitní centra jako je třeba jedno, ve kterém dnes sedíme, ta mohou právě plnit určitou funkci k tomu, aby ti, kdo se tady sejdou cítili, že patří k sobě. Jako třeba v té buňce na té stavbě. Protože oni jsou tam 12 hodin, od rána do večera, spí zpravidla na stejném penzionu, takže to je daleko víc než manželství, ti jsou spolu 24 hodin.


Marián Škvarek: Jasné. Když chtějí nějaké sociální vazby, jako každý člověk, tak ani nemají jinou možnost.

Marek Navrátil: Ano.

Jak to je tedy s psychopaty a neurotiky?

Marián Škvarek: Tak to je zajímavé. No a jak je to s těmi psychopaty a neurotiky?

Marek Navrátil: Tak já se úplně nechci pouštět do nějakého dělení, pro mě to je o tom, že téma psychopat je teď velice moderní, slyšíme to okolo nás úplně všude. Já bych možná řekl predátoři, s těmi se potkáváme často v politice, vidíme je v managementu velkých firem, možná je to i problém mé bubliny, protože se potkávám s úspěšnými lidmi a řada z nich dosahuje těch úspěchů stůj co stůj. Nicméně, ti neurotici, to jsou opravdu ti, kteří jsou na bázi účetních. Tzn. potřebují mít ve věcech pořádek, struktura a řád je pro ně důležitá, rádi vědí co bude v následující hodině, dobře a precizně plánují svůj čas. Takže to jsou dvě takové velké kategorie, ale není to černobílé, mezitím existuje spousta odstínů šedi.

Marián Škvarek: nuancí

Jaké jsou největší výzvy práce z domova?

Marián Škvarek: Tak jak je to s tím home-office? Co vnímáš ty jako takovou největší výzvu?

Marek Navrátil: Pro mě to bylo hrozně těžké přestat chodit do práce. Já první měsíc dva jsem se cítil jako školák za školou. Že dělám něco špatně. Že zazvoní můj vnitřní budík ve mě a já nejdu do té práce. V druhém kroku jsem si začal daleko víc uvědomovat tu zodpovědnost, kterou člověk má v tom okamžiku, kdy tvoří něco jenom pro sebe. A takhle to má sousta kandidátů. Home-office je trend.

Marián Škvarek: Jasně. Využil jsi toho, že máš psychologický background a vyvinul nějakou fintu, nějaký hack, o který by ses s námi mohl podělit? Jak home-office zvládat ve zdraví?

Marek Navrátil: Kovářova kobyla chodí bosa, říkáme. Takže, nebudu se povyšovat, mám stejné problémy jako všichni ostatní. Někdy se nemůžu přinutit do práce, koukám do ledničky, co zajímavého tam je, televize, internet, běžné činnosti, to jo. Ale mám třeba hack, že začínám pracovní den tím, že si pustím dobrou muziku, dynamickou muziku, ten mozek se chová jinak, ostatně, já nevím jestli to víš, ale třeba na operačních sálech, kdy neurochirurgové poslouchají vážnou hudbu celou dobu, ta hudba funguje do určité míry jako hack na to, jak oznámit začátek. Byli doby, kdy se v práci dělala rozcvička. Takže určitě si myslím, že začít nějak dynamicky, to mi doma jde lépe.

Problémy práce z domova a jak na ně

Marián Škvarek: Zmiňoval jsi, že vnímáš jako velmi dobré, že měníš polohu v rámci bytu, že nejsi přivázaný k jednomu místu.

Marek Navrátil: Určitě. Super je mít několik takových pracovních míst, třeba na fatboyi nebo na sedačce, kde si dám lampičku na čtení, aby se mi dobře četlo nebo hrozně rád pracuju ve stoje. Taky mám takový vyvýšený stoleček, kam si dám počítač a pracuju ve stoje. Tzn. z hlediska ergonomie určitě víc takových míst v různých částech bytu, mám balkon, takže už se těším na léto.

Marián Škvarek: Kde vidíš ty ten hlavní benefit home-office? Ty jsi zmiňoval, že ta tvoje práce je taková acyklická, ty vlastně pracuješ tehdy, když tvoji kandidáti nepracují, takže jak vypadá sobota Marka Navrátila?

Marek Navrátil: No, pracovní sobota, začíná to už pracovním pátkem, kdy někdy do půlnoci možná i do jedné hodiny ti kandidáti odpovídají, píšou si se mnou, protože přijdou po tom pracovním týdnu domů a začnou hledat práci a komunikují se mnou. Takže moje sobota začíná tak nějak aktivně a pak pracuju, hledám si vhodné časy v týdnu, kdy se s těmi kandidáty setkám na osobní schůzku, třeba někde v kavárně, což se ukazuje třeba pro mnou práci daleko lepší než mít vlastní kancelář, protože…

Marián Škvarek: Konkrétně?

Marek Navrátil: Konkrétně protože v okamžiku, kdy toho kandidáta tahám někam k sobě do kanceláře, tak bojuju s tím, jestli to pro něj bude dobrá poloha, jak tam pojede, odkud. V okamžiku, kdy se scházíme třeba v kavárně nákupního centra někde na periferii nebo v podobném centru jako sedíme právě dnes, tak tam je to do i určité míry  bezpečné místo, bezpečné prostředí, protože je to neutrální půda.

Propojení home officu a sdílených kanceláří

Marián Škvarek: Jak to vidíš v budoucnu s home-office? Dovedeš si představit, že budeš dalších 5 let pracovat z domova?

Marek Navrátil: Myslím si, že tam dojde k nějakému propojení, kdy asi budu fungovat jako…určitě bych se nerad zbavoval toho benefitu práce z domova, protože to je fantastické. Fantastická možnost ušetřit dvě hodiny cestování denně, možná hodinu a půl.  

Marián Škvarek: Ty jsi ještě zmiňoval ten tvůj zajímavý mód, ve kterém funguješ v sobotu, kdy hodinu se nic neděje, pak ti píše kandidát, ty potřebuješ co nejrychleji zareagovat, to je asi nesmysl sedět někde v kanceláři a čekat tam.

Marek Navrátil: Přesně tak. A to je v podstatě o práci téměř kdekoliv. Snažím se třeba když si dám večer, to je třeba problém toho pátku, když si dám třeba tři piva, tak se potom už snažím s těmi kandidáty nekomunikovat. 🙂

Home office jako výstřelek kandidátů nebo trend?

Marián Škvarek: A jak to vidíš u těch kandidátů? Ty máš přehled o tom, co se děje u zajímavé skupiny lidí. My startupisti a freelanceři bychom si mysleli, že nějaký MBA absolvent a někdo kdo splňuje definici executive manager, tak že téma home-office mu není úplně blízké, přeci jen jejich úlohou je většinou řídit nějaké týmy, takže asi nejsou úplně zvyklí pracovat na dálku. Anebo se mýlím? Vnímáš nějaký trend u těch kandidátů v jejich postoji k home-office?

Marek Navrátil: Začnu tou první částí otázky. To je opravdu něco, co se na MBA neučí – řízení vzdálených týmů. My jsme se třeba bavili o stavebnictví, kde to je o řízení vzdálených stavebních týmů na jednotlivých lokacích, na jednotlivých sitech, projektech. Ale předmět management vzdálených týmů, to je nová disciplína. Vyžaduje specifický typ leadershipu a jsou kandidáti nebo typy kandidátů nebo jednotlivá industries, kde je ten home-office standardem a zajímavé je právě pozorovat ta industries, kde to standardem není a ti kandidáti ho začínají požadovat.

Marián Škvarek: To se pak stane, že to narazí. Přijde kandidát bere to jako samozřejmou věc, že bude dva dny makat z domu.

Marek Navrátil: Ano, ano, dva dny home-office, jak je to tady? A rázem ta kultura naráží na to, že tam ten home-office není. Ono je to potom trochu problém, protože v okamžiku, kdy tam přijde člověk, který v tom týmu není dlouho “začne ty móresy přinášet”, jak se říká, tak potom to ovlivňuje to fungování stávajícího týmu.

Marián Škvarek: Stalo se ti někdy, že firma přišla o nějakého super potenciálního kandidáta, který by se do té firmy hodil, ale ono se to zlomilo na tom přístupu k home-office?

Marek Navrátil: No ty jsi říkal psychopati versus neurotici, já si třeba myslím, že člověk, který má až možná pedantsky a neuroticky rád pořádek a ve věcech jasno a třeba je to i introvert, to je ideální kandidát na home-office. Tam ho ti ostatní lidé v podstatě moc neobtěžují, on si doma tu domácnost nebo to své pracovní prostředí, pracovní místo, udržuje tak jak chce. Pro takového člověka je hot desking noční můra, na to slyším: “Klávesnice byly špinavé, jak si je ti lidé mezi sebou prohazovali. Já jsem ráno přišel a nevěděl jsem kam si sednout.” Jasně. Určitý typ pracovního prostředí vyžaduje určitý typ lidí.

Marián Škvarek: Myslíš si, že je to nějaký dlouhodobější trend tento tlak na home-office. Určitě to má smysl pro toho kandidáta, tam ty benefity jsou jasné: ušetří čas tím, že nedojíždí, může si zařídit prostředí podle sebe. U někoho může být i motivace, že je to trochu “nekalé”, že si může bokem pracovat na něčem jiném. To je teď ale asi jedno. Otázka je: myslíš si, že je to nějaký takový vrtoch těch kandidátů, kteří využívají svoji silnou pozici na dnešním trhu práce anebo vnímáš, že ty firmy v tom vidí nějakou budoucnost a vnímají to jako nástroj díky kterému si můžou sáhnout na talent, na který by měli jinak problém. Ty máš taky řadu firem, které jsou výrobní a nejsou z Prahy.

Marek Navrátil: Ano, skloubit firemní kulturu firmy odněkud ze severu Čech, která tam historicky má lokalizovanou výrobu, s jejich požadavkem na špičkového manažera ideálně z Prahy, tak to je obtížné. Taková firma se potom musí přizpůsobit a musí se potom rozhodnout.

Marián Škvarek: Takže nemá na výběr.

Marek Navrátil: Nemá na výběr. Tam ten trh drivuje kandidát. A jestli to je momentální výstřelek? Já si myslím, že řada technologií, které běžně používáme, ať jsou to videohovory, ať jsou to nějaká dlouhá vlákna, kde si prostě píšeme, už to nejsou emaily asynchronní, ale prostě vidíme, jak se ten konkrétní projekt, vztah nebo prostě cokoliv vyvíjí, tak to je trend, který je nezvratný, tzn. bude se procento pracovních úvazků navázaných na home-office zvyšovat. Kde to číslo končí?  Já si nemyslím, že to bude 100%, pořád tady bude silná skupina lidí, kteří milují pracovní kolektivy, chtějí být s těmi lidmi, chtějí zažívat tu legraci na pracovišti, ale někdo to prostě tak nebude mít.

10 nejlepších míst na práci nejen v Praze (2019)

Na místě záleží! Alespoň tehdy, pokud pracujete „na sebe“. Tedy jako volnonožec, digitální nomád, start-upista nebo jakýkoliv drobný živnostník (může se vám to zdát jako trochu směšný a zastaralý výraz, ale české slovo vystihující variabilitu povolání, která lze vykonávat na dálku, zatím marně hledám).

Místo, na kterém trávíte svou pracovní dobu, může váš výkon pozvednout a zefektivnit nebo „poslat do kytek“. A to nechce ani profesionální květinářka.

1.       TOHLE DOMA DĚLAT NECHCEŠ!

Existují věci, které doma dělat nechceš, kámo! Ale málokdo si pod nimi představí práci. Pracovat na home-office je přece nesplněným snem všech zaměstnanců sedících v obřích open-spacech. Nebo ne?

Klid, pohodlí, časová úspora. Ano, jenže taky spousta rušivých elementů. Prostředí, které po pár týdnech přestane přinášet nové podněty.

Sociální odloučení. Tlak na sebedisciplínu a tlak ostatních členů domácnosti na splnění nejrůznějších úkolů („vždyť si přece celý den doma“). Jak dlouho vydržíte vy?

2.       VŠUDE DOBŘE U KAMARÁDKY NEJLÍP

Pokud ne příliš dlouho, pak na tom budete zhruba jako Američanka Christelle Rohaut. Té práce doma od ruky nešla a chodit do kaváren nebo coworkingů pro ni bylo příliš drahé. A tak začala chodit pracovat k sousedce a založila start-up Codi, který propojuje nabídku a poptávku po pracovních místech v obýváku někoho jiného.

místo na práci - u kamaráda

Když si vzpomenu kolik ze spolužáků odjelo trávit „svaťák“ na babiččinu/tetinu/tátovo kámoše tou dobou prázdnou chatu, chce se mi skoro podotknout, že to tedy objevila Ameriku.

Nicméně se zdá, že tento osvědčený postup jak zvýšit produktivitu a efektivitu, tedy změna prostředí, byl trochu zapomenut. Radím vám, poptejte se v okolí a jděte pracovat k někomu jinému. Nové kreativní podněty získáte, aniž byste museli prošmejdit šuplíky.

3.       V RÁŽI NA PLÁŽI

Takto si asi většina z nás představuje digitální nomádství. Ležím v houpací síti zavěšené mezi dvěma palmami, z přilehlé chatrče se ozývají rytmy reggae, slunce pálí, moře šumí, drink s deštníčkem příjemně stoupá do hlavy a peníze na kontě přibývají a přibývají…STOP!

Tak takhle to opravdu nefunguje. Písek v klávesnici – peklo. Práce v rozpálené houpací síti – peklo. Efektivní myšlení s alkoholem v krvi – peklo. A ono i to reggae může začít za nějakou dobu pěkně lézt na nervy, nehledě na to, na palmě většinou zásuvku nenajdete.

místo na práci - Bali

Po celém světě je ale možné najít příjemné coworkingy, které jsou od pláže coby kamenem dohodil a poskytují veškerý komfort pro práci. A pokud na pláži pracovat nemůžete, ale chcete si to aspoň zkusit, doporučuji přeposlat šéfovi odkaz na Surfoffice.

4.       KDEKOLIV V PŘÍRODĚ (ŽIJÍ MRAVENCI)

Berte to z té lepší stránky, otravný hmyz se vyskytuje i v nejedné kanceláři. Venku na vás ale působí sluneční záření a čerstvý vzduch, takže si v těle tvoříte vitamín D, posilujete imunitu, aktivujete mozkové závity.

A podle výběru lokality si buď užíváte klid nebo čerpáte nové podněty. No a někdy se vám slunce odráží od obrazovky počítače tak, že nemůžete přečíst ani mail, do klávesnice lezou mravenci a do bot se sype nepříjemný prach.

I negativní prožitky však mohou nakopnout vaši pracovní morálku. Směle do toho – nemusíte hned vyrážet do hustých a opuštěných tajg nebo na vrcholky Himalájí, někdy stačí park naproti domu nebo zahrádka (k těm restauračním se ještě dostaneme, klid).

5.       PARKOVACÍ MÍSTO JE ÚLET

V některých městech, jsou ceny nemovitostí opravdu vyšponované. A tato realitní krize vás nemusí trápit jen tehdy, když si chcete koupit nebo pronajmout vlastní byt, ale i tehdy, když si chcete pronajmout kancelář nebo zaplatit členství v coworkingu. I nemovitosti určené k tomuto využití totiž zdražily.

místo na práci - parkoviště

V San Francisku na to skupina lačnící po levném místě k práci vyzrála  – zaplatila si parkovací místo. Taková platba totiž žádného freelancera nezruinuje (stojí to asi 2.25 dolaru na hodinu a jedno parkovací místo může využívat více pracujících). Jistě, i takové pracovní prostředí má své výhody – v Praze „na modrý“ to ale raději nezkoušejte.

6.        KRAFÁRNA KAVÁRNA

Když to doma nejde – teplý nápoj a pořádná dávka cukru pomohou nastartovat i ten nejvíc se vzpírající mozek. Navíc i na poměrně odlehlých místech vždy na nějaké podobné zařízení narazíte, takže nemusíte ztrácet čas cestováním.

Pokud tedy nejste příliš nároční. Když ano, tak si nejprve přečtěte naše hodnocení pražských kaváren, které se hodí na práci. Najdou se mezi nimi opravdu skvosty. A co jsme hodnotili?

Aby se vám dobře pracovalo potřebujete v kavárně hlavně dost místa (tedy větší stolek), zásuvku někde poblíž (protože není příliš příjemné, když přes vaše elektrické vedení každou chvilku někdo přeskakuje), kvalitní pití a dobré jídlo. A samozřejmě klid na práci, protože když posloucháte, jak Mařenka přebrala Haničce Toníka, moc toho neuděláte.

7.       ANI RYBA ANI RAK

Mezistupněm mezi kavárnou a klasickým coworkingem může být speciální druh sdílených kanceláří, kdy se buď vyhledávají nevyužívané místnosti v kavárnách, které se zrekonstruují na oddělené pracovní prostory (v Čechách Locco) nebo restaurace, které fungují pouze ve večerních hodinách, takže jejich stoly (a omezené služby) můžete přes celý den využívat jako pracovnu (funguje hlavně ve velkých městech ve Spojených státech).

8.       KLASIKA NIKDY NEVYJDE Z MÓDY

Sdílené kanceláře jsou klasickým řešením pro volnonožce, kteří chtějí být v kontaktu s ostatními lidmi, nechtějí platit chod celé vlastní kancelář, ale přitom chtějí využívat veškerého kancelářského komfortu a vybavení.

Nabídka coworkingu je Čechách velmi pestrá (doporučujeme přečíst si článek, ve kterém píšeme o těch pražských), takže není problém najít si favorita nejen podle nabízených služeb, ale i podle vzdálenosti od vašeho bydliště.

9.       VŠUDE DOBŘE, TAK VYRAŽTE DO SVĚTA

Coworkingová centra najdete téměř po celém světě a i když v některých především velkých městech, mohou být ceny za jejich využití o poznání vyšší než v Čechách, udělat si do některého z nich občas „pracovní cestu“ je skvělý nápad.

Nové prostředí nakopne vaši kreativitu a noví lidé možná i vaši zahraniční kariéru. Nechce se vám příliš hledat a jít do nejistoty? Na internetových stránkách Impact Hubu zjistíte, kde ve světě mají pobočky.

10.       PRACOVAT SE DÁ I NA CESTĚ

Je možné, že geniální nápad dostanete už po cestě za změnou tvůrčího místa. Žádný problém, celkem pohodlně se dá pracovat i v dopravních prostředcích. Tichá kupé s wifi připojením rozhodně nejsou jen doménou Českých drah (naopak, leckde fungují i lépe).

místo na práci - business lounge

V letadle práci (offline) neutečete a pokud jste majiteli některé ze šťastnějších bankovních karet nebo karet stálého zákazníka aerolinií, pak máte na letišti vstup do lounge zajištěn. A s ním i místo na práci s vůní dálek.

Za ještě větší úlet než je coworking vytvořený z parkovacího místa (viz bod 6) ovšem považuji zkušenost mého kamaráda, který pracoval v dopravní zácpě na D1 napojen na wifi jedné autobusové společnosti. Zkrátka i na cestách platí, kdo hledá, řešení najde!

JAK BÝT DÍKY JÍDLU EFEKTIVNÍ ANEB S PLNÝM ŽALUDKEM V COWORKINGU

Správně naplněný žaludek má vliv na vaše pracovní výsledky. Nevěříte? Nejste sami, vztahu jídla a efektivity vykonané práce Češi obecně příliš pozornosti nevěnují. Přitom jde o naprosto zásadní věc. Díky správné výživě můžete pracovat efektivně delší dobu, protože se vydržíte déle soustředit.

My v Locco workspace víme, že pocit hladu a správná výživa jsou velmi individuální veličiny. Proto je u nás dovoleno vzít si do naší sdílené kanceláře drobné občerstvení. Jen vás prosíme o ohleduplnost – sendvič s olomouckými tvarůžky není to pravé.

Strategie jídla v coworkingu na Praze 1?

Nejdůležitější je mít stále vyrovnanou hladinu cukru v krvi. To v praxi znamená řadu malých jídel přes den (nejlépe snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře).

Svačinu si můžete bez obav sníst před svým monitorem.

Doporučujeme zejména:

·    Oříšky (zejména mandle)

Oříšky obsahují plno prospěšných látek, třeba omega 3 mastné kyseliny, které vám pomohou k lepší paměti nebo aminokyseliny, které se postarají o lepší funkci mozku a lepší komunikaci mezi nervovými buňkami. Díky ořechům se budete lépe soustředit. Pokud nejste příznivcem neochucených oříšků přímo z pytlíku, zkuste si vytvořit domácí verzi kořeněných kešu, oříškovou nenutellu anebo přidejte vlašské ořechy do vaší oblíbené bábovky. I to může být skvělá svačina.

·    Mrkev

Možná budete spolupracovníky malinko rušit chroupáním, ale nabídněte jim také – konzumace mrkve zlepší vaši koncentraci i krevní oběh a navíc pomáhá proti zapomínání. Syrová mrkvev vás neláká? Zabalte si do krabičky pečenou mrkev s tymiánem, mrkvovo-cuketový muffin nebo mrkvové rohlíčky. Pozor, ty jsou silně návykové a jeden plech nikdy nestačí!

·    Jablko

Patří mezi vůbec nejoblíbenější ovoce. Je bohaté na vitamíny, chrání před duševní únavou a posiluje paměť. Navíc, znáte to přísloví z anglicky mluvících zemích – jablko odežene všechny doktory! To platí samozřejmě pouze pro jablka v syrové formě, ale pokud na něj zrovna nemáte chuť, udělejte si k svačině některý z lahodných jablečných koláčů nebo dortů.

·    Vejce

Vejce se dá zpracovat na mnoho různých způsobů – natvrdo uvařené jen tak oloupat  a sníst samotné, natvrdo uvařené nakrájet do sendviče či salátu, ať už zeleného či přímo vaječného. Výborná je i vaječná pomazánka. Má cenu vám takhle banálně radit? Ať už si své vejce vychutnáte jakkoli, vězte, že buňky šedé kůry mozkové se zaradují.

·    Tvaroh

Je to super povzbuzovač všech myšlenkových procesů – dát si ho můžete jen tak z krabičky (fajnšmekři si budou přikusovat tvrdý, real story), ale lepší bude, když si do něj doma zamícháte banán, lesní plody nebo ovesné vločky a trochu medu. Tak získáte opravdu výživné jídlo, které vás nejen zasytí, ale i povzbudí. A víte co, tvarohová bábovka a cheesecake taky nejsou špatná svačinka.

·    Lesní plody a jiné bobule

Maliny, borůvky i jahody jsou bohaté na vitamíny a ty vám pomůžou přemýšlet. Nebo na jejich nedostatek svedete, že vám to dneska nemyslí.

Zapomněli jste svačinu doma?

Žádný problém – ve vedlejší ulici je dobře zásobená prodejna Billa, kde koupíte všechno z výše uvedeného seznamu. A taky malou Nutellu, Karlovarské trojhránky, Jesenku nebo Bobíka. Ano,  sacharidy sice uspávají a zpomalují, ale člověk si práci musí umět zpříjemnit.

Kam z Locco workspace odejít na oběd?

Protože je naše sdílená kancelář umístěna přímo na Praze 1, nedaleko Václavského náměstí, nabízí okolí široké gastronomické možnosti. Každopádně, pokud chcete být produktivní, zapomeňte na stánky s klobásami nebo americký řetězec s hamburgery a hranolkami. Po těžkém jídle budete unavení, krev se z mozku přesune do břicha a vy nic neuděláte.

Ideální je dát si rybu se zeleninou, krůtí nebo kuřecí maso se zeleninou, salát nebo vaječnou omeletu. Podle doporučení našich efektivnějších západních sousedů je dobré si na oběd vyhradit 35 minut. To je údajně ideální doba na to se najíst, trochu projít a protáhnout, ale zároveň neztratit nit a nerozptylovat se příliš dlouho.

Nejlevnější variantou oběda v okolí Locco workspace je Billa a následná konzumace zakoupené vyvážené stravy ve Františkánské zahradě.

Z restaurací doporučujeme zejména:


·    Vapiano

Lehký salát nebo těstoviny (to je k obědu povolený sacharid).


·    Bombay express

Tady to může být pořádně ostré, ale i povzbuzující koření má své výhody při následném pracovním nasazení. Jinak je v nabídce dostatek zeleniny i další povolený sacharid – rýže.

·    Wok in

Sacharidy a zelenina v pánvi.

·    L´Osteria

Času si vyhraďte víc, ale dobře a lehce se tu určitě najíte. Tato restaurace je také zvláště vhodná k pracovním schůzkám. Prostory jsou reprezentativní a jídlo skvělé.

·    Dhaba beas

Samoobslužná restaurace, kde jídla vychází z thajské, vietnamské, indické a české. A je veganská a vegetariánská, takže svou koncentraci těžkým obědem nenarušíte.

·    UGO Salaterie

Salát je k obědu skvělá volba nejen, když chcete být štíhlí, ale i produktivní. A tady připravují mnoho skvělých variant. A také malá teplá jídla a smoothies.

Nejdůležitější je ale pitný režim – jak ho v coworkingu dodržovat?

Správný pitný režim se v naší sdílené kanceláři udržuje opravdu snadno. Nápoje jsou totiž v ceně a tak si stačí na stůl postavit sklenici nebo hrnek o objemu 250 ml a každou hodinu ho do dna vypít. Nejlepší je čistá voda. Ta totiž zajistí, že bude správně probíhat přenos informací mezi nervovými buňkami, pomůže okysličit mozek a tím ho udrží fit i při náročné práci.

Káva je pracovním nápojem Nr.1 v celém světě. Jenže je skutečnosti to s ní není zas tak jednoduché. Obsahuje kofein, který vás sice krátkodobě nakopne, ale tělo odvodňuje. Což je přesný opak toho, co je pro efektivní práci žádoucí. Alternativou může být zelený čaj. Ten zkuste pít po vzoru asijských národů – ráno nasypte čajové lístky do konvičky, zalijte vodou a vodu poté během dne doplňujte až nakonec budete pít více vodu než čaj.

Odpolední svačinka v coworkingu?

Ideální by bylo držet se na uzdě a dát si zeleninu, ovoce nebo oříšky jak jsou uvedeny v seznamu k dopolední svačině. Jenže ve Friends Coffee House, ve kterém je naše pracovna Locco, mají brownies.

Umístění v centru města má své výhody. Když se zdržíte až do večeře, všechny výše uvedené restaurace můžete znovu navštívit, protože budou mít otevřeno. Ale pozor. Večerní jídlo má vliv na kvalitu vašeho spánku. A ten zas na kvalitu vaší zítřejší práce. Takže ve všední dny raději žádné těžké gastronomické hříchy.

8 NEJLEPŠÍCH COWORKINGŮ V PRAZE (2019)

Vysoké ceny nemovitostí v Praze a s nimi související zdražení nájmů nepocítili jen lidé, kteří hledají bydlení. Problém můžou představovat i pro začínající podnikatele, kteří sice mají naprosto jedinečný  a geniální nápad, ale s jeho realizací už se do vlastního bytu nevejdou, nebo pro drobné živnostníky, kteří pracují z domova, ale ve vlastním obýváku už nemají na práci dobré podmínky. Jak?

Nájem kanceláře, která by jim pomohla, představuje pro jejich omezený rozpočet příliš vysokou položku. Proto již před pár lety začaly ve větších městech u nás i ve světě fungovat sdílené kanceláře. V Praze je na výběr z různorodých možností, takže můžete snadno uspokojit své specifické pracovní nároky. My jsme pro vás otestovali nejlepší coworkingy v Praze!

Pokud se vám nechce číst celou recenzi – pod každým textem o testovaném coworkingu čeká rychlé zhodnocení.

KRÁLOVSKÝ COWORKING NA KRÁLOVSKÝCH VINOHRADECH

Rozhodně nejlepší coworking, který v současné době můžete v Praze najít je na Vinohradech (Koperníkova 10). Od 1. ledna letošního roku patří do sítě coworkingů Impact Hub, jako hub Praha však funguje tato krásná historické vila už několik let. Je otevřena 7 dní v týdnu a nabízí 2 575 metrů čtverečních prostoru pro práci. Z něj celých 1 500 metrů čtverečních zabírá plocha zahrady, která je členům přístupná a zvláště v létě se bezpochyby jedná o nejlepší pracovní místo z celé Prahy. A pokud byste zeleně neměli za celý den dost, vila stojí hned vedle Grébovky, kde si po práci můžete dát sraz s přáteli (protože piknik s přáteli bude in naprosto vždycky, ať už jste hipster či jiného vyznání).

Co se interiéru týče, byl citlivě zrekonstruován a do původní historické budovy je zasazena moderní kancelářská výbava. Zásuvky jsou téměř na každém rohu, internet funguje kvalitně a rychle. Můžete si vybrat zda budete pracovat v open space, v oddělené kanceláři,  v bistru, pronajmete si zasedačku s krbem a knihovnou. A aby těch superlativ nebylo málo, k dispozici je šéfkuchař. Wau.

Ale taky to něco stojí.  Je nutné si koupit členství nebo alespoň day pass, který je dražší než v níže zmíněné pobočce hubu Praha na Smíchově. Aby se zachovala na světě rovnováha, je třeba zmínit i další negativa K10. Kromě vyšší ceny (ale ta zahrada za to stojí, vážně) jsou to i velmi velmi špatné možnosti parkování (na druhou stranu spojení městskou hromadnou dopravou je výborné) a vybavení, které není v úplně „super truper“ stavu. Což je pochopitelné, vzhledem k tomu, že K10 už nějaký ten pátek funguje. Podpůrné nápoje pro pracující (jasně že kafe) v ceně členství bohužel nejsou. Můžete si je ale koupit a cena 20 Kč za hrneček horkého nápoje rozhodně není nijak dramatická.

RYCHLÉ ZHODNOCENÍ:

+ nejlepší zahrada a budova

+ nejlepší a nejinspirativnější komunita

– vyšší cena

– v ceně nejsou zahrnuty žádné nápoje

INDUSTRIÁLNÍ MINULOST A COWORKINGOVÁ BUDOUCNOST COWORKINGU NA PRAZE 5

Dříve konkurence, od ledna adoptivní sourozenec K10 (další sourozenci v Brně, Ostravě, ale i ve světě). To je Impact Hub D10 coworking na Praze 5 Smíchově (Drtinova 557/10) neboli hub Praha. Bývalá tiskárna dnes posktyuje 1 905 metrů čtverečních prostoru pro krativitu i soustředěnou práci. Prostor je velmi členitý: což je určitě výhoda, protože si můžete najít přesně tak klidný nebo rušný kout k práci, abyste byli spokojeni. K dispozici je i terasa, chillout zóna, samoobslužný bar. Pronajmout si můžete oddělenou kancelář nebo zasedačku. A výhodou je, že když jste členem, můžete využívat i prostory v Brně a Ostravě.

Kromě členství je samozřejmě možné zakoupit i vstup na jeden den. Ten je sice o něco levnější než na Vinohradech, přesto jsou ceny poměrně vysoké ve srovnání s jinými alternativami. Na druhou stranu, Impact Hub je ve světě začínajících podnikatelů pojem – v jeho útrobách totiž nenaleznete jen místo pro práci, ale i skvělou komunitu, která vám vaše začátky značně usnadní, ať už svou pouhou přítomností nebo tím, že se zapojíte do mnoha akcí, které se zde pořádají. Je to zkrátka zavedený podnikatelský inkubátor (příběhy členů si můžete přečíst na jejich internetových stránkách).

Co se negativ týče s parkováním to není ideální ani na Smíchově (i když asi o trochu lepší než na Vinohradech) a přihlašování u recepční je old-school. Na druhou stranu osobní kontakt a přístup je někdy k nezaplacení, zvlášť sedí-li za recepcí milá a příjemná osoba.

D10 coworking Smíchov
D10 na Smíchově

RYCHLÉ ZHODNOCENÍ:

+ členitý prostor s mnoha pracovními zákoutími

+ vybudovana komunita, podnikatelská líheň

– cena je nižší než K10, ale vyšší než jiné alternativy

– nahlašování na recepci, když máte zrovna bad hair day

NA SMÍCHOVĚ SE PRACUJE I LEVNĚ

Smíchov je zřejmě čtvrť coworkingovým centrům zasvěcená. Možná kvůli jeho industriální minulosti (aneb pracovalo se tu od pradávna). Vznikl tu i jeden z vůbec prvních coworkingů na Praze 5 NODE5 (Radlická 180/50). Narozdíl od ostatních výše hodnocených má zásadní výhodu: zaparkuje tu i blondýna. Sice si za parkoviště vedle Radlické kulturní sportovny nebo v obchodním centru na Andělu připlatí, ale co už.

NODE5 je téměř legendární: za dobu jeho existence tu vznikla řada úspěšných i méně úspěšných start-upů. Jejich boj na trhu byl lítý a rozmanitý, zato v jejich startovních pracovních boxech se nic nezměnilo. Tenhle coworking je léta stejný. Což ale může být i výhoda. Stejně jako velmi příznivé ceny – tady je to nejlevnější ve městě. Přitom internet mají super rychlý. A taky prostor pro soustředěnou práci, ve kterém vás nebude rušit opravdu nic. Mimo to samozřejmě klasický coworkingový open space, jednotlivé kanceláře k pronajmutí i zasedačky. V NODE5 se v obleku komfortně cítit nebudete, vládne tu přátelská a neformální atmosféra. Vzhledem k industriálně pojatému interiéry vám řeknu jen jediné: ze všech testovaných coworkingů NODE5 je punk. Jenže punk is not dead/that!

NODE5 coworking Praha
NODE5 coworking na Praze 5

RYCHLÉ ZHODNOCENÍ:

+ nejlepší cena (bez debat)

+ dá se tu celkem solidně zaparkovat

– řádil tu zub času

– hodně neformální atmosféra

NEZÁVAZNĚ, ALE ODPOVĚDNĚ

Locco Workspace je poměrně nový coworkingový prostor na Praze 1 a od výše zmíněných se liší především v jedné věci – velikostí. Locco je vlastně jen jedna místnost a ještě poměrně malá (k dispozici jsou ale i zasedací místnosti a kavárna). Nabízí se tu jednoduché vysvětlení – Locco Workspace je co by kamenem dohodil od Václavského náměstí (Palackého 719/7), což není z nejlevnějších lokalit, alespoň co se nemovitostí týče. Takhle dedukce není úplně správná. Locco totiž není jen coworking, ale celý koncept využití prostorů, které by jinak nikdo nevyužil. A jednu nevyužívanou „komoru“ (no jo, přeháníme) našli jeho majitelé ve Friends Coffee House.

Do zadní místnosti kavárny nastěhovali  moderní kancelářské vybavení – ergonomické židle, dostatečně velké stoly –  přivedli rychlý internet, doplnili i další pracovní potřeby jako jsou tiskárny, externí monitory nebo skener. A ještě k tomu nabízí pitný režim zdarma – na výběr je káva, čaj nebo voda. Pracovní prostor je dokonce tak moc moderní, že trochu nezapadá do tradičního konceptu kavárny Friends Coffee House, ve které je umístěn.

Proč si Locco vybrat?

Ze všech testovaných coworkingů se nejvíce hodí na „nárazovou práci“. Nemusíte si tu totiž složitě a draze kupovat členství, stačí, když si stáhnete aplikaci a pak už díky ní platíte po minutách. To se dá využít třeba když v centru na někoho čekáte, máte čas mezi obchodními schůzkami nebo si jen chcete svůj pracovní týden trochu zpestřit a vylézt ze svého zaběhnutého pyžama (ano, správně tam mělo být stereotypu).

Co tak moc dobře nehodnotíme je absence komunity. V samotném coworkingu na Praze 1 se žádné akce nekonají (ale v kavárně ano) a protože je koncept i jeho provedení opravdu čerstvé, nestihla se tu ještě vytvořit ani síť pravidelných akčních klientů, kteří by spolu chodili na oběd  a vzájemně si předávali zkušenosti. Možná proto, že tu nemají soukromého kuchaře.

Locco coworking Praha
Locco coworking na Praze 1

RYCHLÉ ZHODNOCENÍ:

+ bez smlouvy, bez členství, bez závazků, účtování po minutě

+ úplně nové a moderní vybavení

– ještě tu není vybudovaná komunita

– kavárna neposkytuje žádný extra kulinářský zážitek

AMERIKA NA VINOHRADECH

Největší koncentrace zahraničních freelancerů na jednom místě? To je Locus Workspace na Vinohradech (Slezská 857/45). Místo, které se stalo populární hlavně mezi Američany žijícími v Praze, takže jestli si chcete během pracovní doby i procvičit angličtinu, tohle místo je pro vás tou pravou volbou.

Nachází se v historické budově s opravdu cool panoramatickým výtahem. Kancelář je velký otevřený prostor, ve kterém ale v létě může být poněkud tepleji (poslední patro pod střechou, máme psát víc?). Locus už existuje několik let a zavedená coworkingová značka sebou přináší výhody i nevýhody. Plus je především vybudovaná komunita – její členové se scházejí ke společným akcím jako jsou snídaně či obědy. Pití je na Locus. Tedy na drink si tu nezajdete, ale kávu si k práci dáte zdarma. A jejich ceny jsou celkem přijatelné.

A mínus? Čas měří každému z nás stejně, i vybavení coworkingu Locus. To už nějaký ten pátek pamatuje, funkčnosti to ale nijak nevadí. Také zasedací místnosti nejsou dechberoucí, že byste jimi své obchodní partnery naprosto uchvátili, ale jsou ok. Pokud hledáte coworking pro cizince, je toto místo pro vás, protože vám umožní seznámit se se spoustou expatů, jinak si ale myslíme, že tohle místo už má nejlepší léta za sebou.

Locus workspace Praha
Locus workspace na Vinohradech

RYCHLÉ ZHODNOCENÍ:

+ do you speak czenglish? Tady se zlepšíš a přitom budeš v práci!

+ historická budova

– zub času je na vybavení znát

– za hezkých dní je tu slunečno (ale klimatizováno)

IN SPIRO MÁ SPIRIT

I když by se zdálo, že z oblasti Holešovic se má chodit pracovat pouze do stylových kaváren na Letnou, do restaurací v okolí Strossmayerova náměstí nebo do Stromovky, i tady najdeme coworking (Argentinská 286/38). Je schovaný v té velké budově vedle magistrály, která pamatuje slavná sovětská léta. Ale co, retro je zase in a z okna mají parádní výhled ( i když asi ne tak parádní jako je z horních pater nedaleké „koleje Matfyzu“, znáte?).

I když nejsou v centru, dostanete se sem poměrně snadno jak městskou hromadnou dopravou, tak vlastním spřežením, které můžete zaparkovat na výhodné parkoviště typu P+R vedle nádraží (tedy pokud přijedete hodně zavčas). V interiéru je hodně volného prostoru, takže působí vzdušně, i když v létě tu teplo je. Toho se ale bát nemusíte protože napít dostanete zdarma.

V IN SPIRO mají už zavedenou komunitu pořádající různé seberozvíjející akce. Trochu nepříjemné je, že když nemáte stálý stůl, nemusí se tu na vás dostat místo. Těch volných je totiž omezený počet.

In spiro coworking Praha
Inspirace pro práci v coworkingu na Praze 8

RYCHLÉ ZHODNOCENÍ:

+ parádní výhled, „vzdušný“ prostor

+ nápoj zdarma

– nutnost mít stálý stůl

– v létě je tu víc teplo

ZAČÍNAJÍCÍ ADVOKÁT? JDĚTE SI SEDNOUT NA RADLICKOU

Již jsme zmínili, že Smíchov nabízí pro práci velmi zajímavé možnosti. Další z nich je určena výhradně určité skupině: začínajícím samostatným advokátům. Jurispace (Radlická 505/58) jim nabízí nejen reprezentativní prostory,ale i vše, co samostatný advokát do začátku potřebuje. ASPI, Beck-online a sekretářku. Údajně slibují i komunitu a networking, získávání klientů už jen tím že tu působíte (že by jim u metra Anděl nějaké odchytávali?) a výměnu zajímavého know-how. K dispozici je sdílená kancelář, ale i zasedací místnosti a samostatné kanceláře.

RYCHLÉ ZHODNOCENÍ:

+ reprezentativní prostory

– pouze pro specifický obor

Jurispace coworking Praha
Jurispace coworking na Praze 5


DÁ SE NĚKDE PRACOVAT S DĚTMI?

V Praze se myslí i na to, že coworkingy nemusí využívat jen mladí nezávislí freelanceři a digitální nomádi, ale i osoby se závazky. Uřvanými a protivnými závazky, které je třeba zabavit. Do června 2019 se o to velmi dobře staralo místo s všeříkajícím názvem Baby Office. Tam už ale zřejmě potřebovali trochu klidu a coworking s miniškolkou zavřeli.

Stále však můžete podobnou službu včetně hlídání dětí od 1 roku využít v komunitním rodinném centru Jahoda (Na Slupi 1483/14), které najdete kousek od Botanické zahrady Univerzity Karlovy, kam po dokončení práce můžete s dětmi zamířit. Kromě herny a dílničky pro děti je zde k dispozici i plně vybavená sdílená kancelář.

Další takové místo najdete v Košířích (MaM Prostor, U Teplárny 3), Horních Počernicích (Mumraj, Mezilesí 2058/6) nebo na Praze 1 (Lemarket Hlídárna, Ostrovní 7). Všechna tato místa vám nabízí nejen výhody klasického coworkingu (pracovní prostor, networking, vybavení), ale především péči a zábavu pro vaše nejmenší. Tak co, matky (a otcové), budete sedět v koutě?

RYCHLÉ ZHODNOCENÍ:

+ baby friendly

– větší důraz na výbavu pro děti než na kancelářské potřeby

Ať už jsi z naší nabídky nejlepších coworkingů v Praze vyberete či nikoli, hlavní je, aby vám práce šla dobře od ruky!

10 + 1 nejlepších kaváren na práci v Praze (2019)


TADY SE VÁM V PRAZE BUDE NEJLÉPE PRACOVAT aneb 10 nejlepších míst na práci v Praze v roce 2019.

Pracovat doma je paráda! Člověk se celý den nemusí převléct z pyžama, může při práci poslouchat hudbu nebo si jako kulisu pustit televizi. A taky nemusí celý den sedět na kancelářské židli. Jenže! Jako skoro všechno v životě má i home-office svoje stinné stránky. To, že vám oběd neuvaří v kantýně, je jen jednou z nich. Někdy může být doma mnohem těžší se koncentrovat než v prostředí, kde pracují všichni. Někomu zase chybí sociální kontakt a nové inspirativní podněty. Co s tím? Není hned nutné vracet se do kanceláře. Zkuste změnit prostředí a zajít do kavárny. My vám doporučujeme tyto:


1) Typika Coffee – Nusle

Tuhle fotogenickou kavárnu se zvířátkem ve znaku a rostlinami v interiéru najdete v Nuslích (Svatoslavova 21).

Ocení ji hlavně kavárenští workoholici. Jednak kvůli její dlouhé otevírací době (ve všední dny se u dveří můžete hlásit už v 7 hodin ráno a doprovodit příjemnou obsluhu na tramvaj až v deset večer), ale hlavně díky super rychlému internetu. 150 Mbit za sekundu už je panečku jízda! K zásuvce je od stolu pravda trochu delší štreka, ale nic co by nevyřešila vaše vyřídilka se sympatickou obsluhou a připravenou prodlužovačkou. Oči si kazit nebudete, světla je v interiéru dost a místa zrovna tak, takže se nebojte, že se nevejdete. Ať už workoholik jste či nikoli, nejvíce asi oceníte, že tu nevyřvává žádná „záchodová“ hudba.

A co se kavárenského servisu týče?

Cappuccino vynikající, ranní várka kávy přesně taková, jaká má být. Mimochodem, o původ kávového zrna se tady náležitě zajímají, takže rozhodně nebudete pít něco, co se smetlo na plantáži ze země, ale kávu značky Rusty nails až dalekého Brna.

Brunch, brunch, baby! Plněný chléb je sice velmi lahodný. Zvlášť se slaninovou omeletou. Ale já sem chodím (jasně že pracovat) na Míša řez ve sklenici. Nebo dva.

10 + 1 nejlepších kaváren na práci v Praze (2019) 1

Za tohle má Typika PLUS:

+ velmi rychlý internet

+ příznivá otevírací doba

+ lahodné občerstvení

Za tohle má Typika MÍNUS:

–          vzdálenost zásuvek

–          nutnost „poštelovat“ si vzdálenost lavice a stolku

–          „rušivé“ faktory (tady budete o hodně radši jíst než pracovat)

2)      Bar Cobra – Holešovice

Pracovat v místě, na kterém se s příchodem tmy začíná odehrávat spousta příběhů velkoměsta je…hm…inspirující! A určitě nemusím zdůrazňovat, že otevírací doba tohoto podniku, jak ostatně název sám napovídá, je velmi příznivá (8.00 – 2.00 ve všední dny a sobotu, v neděli zavírá již v 0.00).

Transatlantický call si tady večer ale raději nepořádejte. Ideální je k práci využít dobu od 14.00 do 17.00, to tu v pozadí hraje i hudba, která určitě zvýší vaši produktivitu. To ale i lavice, na které zde budete sedět. Jelikož není příliš pohodlná, budete se snažit mít práci vyřízenou co nejdříve. Na druhou stranu se budete cítit řádně hipstersky. To jde s internetem dosahujícím rychlosti až 150 Mbit za sekundu téměř samo.

A co si nasdílím na instagram?

Jídlo, jídlo a svůj počítač s jídlem! Obědové menu i celý jídelní lístek najdete předem zveřejněny na webu včetně informace o tom, kdo zrovna vaří (Monika Nevrlá je zdejší šéfkuchařka, jídlo od Tomáše Stibora můžeme také jen doporučit). Jídlo vypadá skvěle a chutná ještě lépe. Navíc si z pestré nabídky nemá problém vybrat si ani vegan. To, že je voda na stole k dispozici již od vašeho příchodu, je  jen příjemným bonusem.


A kde vůbec sídlí?

Přímo uprostřed dění. Na Letné! Milady Horákové 8. Blízko legendárního Mr. HotDog, kam můžete zaskočit, pokud si z nabídky Cobry to pravé jídlo k práci nevyberete.

10 + 1 nejlepších kaváren na práci v Praze (2019) 2

Za tohle má Cobra PLUS:

+ velký výběr veganského jídla + voda k dispozici

+ rychlý internet

+ snadná dostupnost a kreativní prostředí

Za tohle má Cobra MÍNUS:

–          nikdo nechce vařit jídlo bez chutí a zápachu, ale nešlo by trochu vyvětrat?

–          za hezkých slunečných dní je potíž sehnat místo a stejně tak v určité rush hours je zde příliš hluku na práci

–          sezení není příliš pohodlné


3)      Kavárna Místo – Dejvice

V Dejvicích (Bubenečská 284/12) je takové jedno Místo, které si snadno zamilujete.

Místo pro práci?

Už jenom proto, že máte na výběr, jestli se usadíte k normálnímu stolku (i ten je dost velký na počítač) nebo k „pracovnímu“ stolku. Jen si musíte dát pozor, aby stůl nebyl rezervovaný a vy jste se potom nemuseli uprostřed práce přesouvat.

Je taky docela možné, že se na tomhle Místě zamilujete. Je to tu totiž docela „na těsno“. Takže jídlo od sousedního stolku máte v dosahu (je to vlastně výhoda nebo nevýhoda?). A jestli se potřebujete ohromě soustředit na práci a ne na sousední rozhovor, tak budou sluchátka dobrou volbou. Kdyby se ten/ta, do něhož/do níž se tady chcete zamilovat náhodou někam zatoulal, nemusíte mít strach. Při hledání zásuvek ji/ho určitě objevíte. Není jich tu totiž moc a tak projdete celou kavárnu. Ne, skepsi určitě nepropadejte, pracovat se dá, ty lavice jsou o dost pohodlnější než vypadají. A obsluha je skvělá, výhled z okna inspirativní a zajímavý a je tu i dostatek denního světla.

A bude dnes k obědu? Bude to moderní, fresh, hezky naservírované a chutné. Takové pečená karotka s avokádem a fetou nemá chybu, jarní salát s ředkvičkami a hořčicovým dresinkem také potěšil moje chuťové pohárky a káva – dobrá. Místo patří mezi jednu ze tří kaváren, kde ochutnáte kávu značky Doubleshot.

10 + 1 nejlepších kaváren na práci v Praze (2019) 3

Za tohle má Místo PLUS:

+ dobré, lehké jídlo a cenově dostupná voda

+ příjemné prostředí, inspirativní výhled z okna

+ dostatek místa na počítač (pracovní pomůcky)

Za tohle má Místo MÍNUS:

–          nedostatek soukromí (malé vzdálenosti mezi stoly)

–          nedostatek zásuvek, mnoho rušivých elementů (hluk, sousedé)

–          internet není nejrychlejší

Locco Workspace (aka Friends Coffee House) – u Václaváku

Locco si vyberte tehdy, když spíš než pořídit fotky načinčaného jídla s vaším laptopem, potřebujete pořádně zabrat. Pracovna je tady totiž od kavárny oddělená a poskytuje skvělé zázemí pro soustředěnou práci. V žádném případě to ale neznamená, že byste si nemohli kávu srkat přímo nad počítačem! Můžete. Leonoru – směs arabiky z Brazílie a Kolumbie.


Pracovna nebo jihoamerická džungle?

A jako někde v Jižní Americe se budete cítit, když do zadní části Friends Coffee House budete vcházet, v prostřední části je totiž kavárna prosklená, pěstují v ní popínavé pokojové květiny a mají zde telefonní budku?! Ta nepředstavuje bláznivou dekoraci, ale naprosto promyšlenou pracovní pomůcku. Můžete se v ní totiž „izolovat“ když chcete vést důvěrné a nerušené (nejen) pracovní hovory.  

V Locco také najdete veškeré kancelářské vybavení – dostatečně prostorné stoly, skvělé ergonomické židle, tiskárnu, skener. Půjčit si můžete i externí monitor. Vše je v příjemném, moderním a nerušivém designu a dobře osvětleno. Až se to trochu tluče s vybavením předchozí části kavárny, na kterou pracovna navazuje. Tam najdete pohodlné ušáky, knihovnu, přítmí. Navíc se tu často konají i různé výstavy obrazů, takže o inspiraci nouze opravdu není.

Skvělá dostupnost Locco je přímo v centru, nedaleko Václavského náměstí (Palackého 719/7). Je to ideální místo, když si potřebujete nerušeně vyřídit práci a poté ještě vyrazit do víru Prahy nebo na dobré jídlo. To je totiž slabou stránkou tohoto místa, i když mrkvový dort je výborný.   

Za tohle má Locco PLUS:

+ skvělé pracovní vybavení (rychlý internet, moderní kancelářská výbava, dostatek zásuvek )

+ výborné pracovní podmínky (klid na práci, oddělení „rušné“ části kavárny)

+ dobrá dostupnost, rozumné ceny za využití (účtováno po minutách a nemusíte do sebe “rvát další kafe”)

Za tohle má Locco MÍNUS:

–          chybí kulinářský zážitek (ale o hladu nebudete)

–          zatím nevybudovaná komunita

–          pracovní část má omezenou kapacitu


4)      Café Havran – Karlín

Už jsme tady měli hada, tak se teď pojďme podívat jak se pracuje u opeřeného zvířectva. Za kavárnou pojmenovanou po zástupci ptačí říše (nebo je snad pojmenovaná po básni od Edgara Allana Poe?) je třeba se vypravit do Karlína (Sokolovská 444/118).

Pracovat se vám tu špatně rozhodně nebude – mají tu ultra rychlý internet, dostatek místa na rozložení věcí i počítače a zásuvky jsou instalovány přímo do lavic. Na ty se můžete usadit u okna, které vede na příjemnou zahrádku. Nebo máte možnost jít pracovat přímo na ni (tehdy se ale přesvědčte, že máte dostatek baterky v počítači, abyste nemuseli konstruovat elektřinou napájecí díla konkurující Dlouhým stráním).

Vietnamská pracovitost jako stereotyp?

Že jsou Vietnamci velmi pracovitým národem je v Čechách dost zarytý stereotyp. V Café Havran to každopádně můžete při práci ověřit a případně trochu pracovitosti a produktivity nasát – spíš než o kavárnu, kteréžto označení má v názvu, se totiž jedná o vietnamské bistro. To má kromě motivujícího prostředí ještě řadu dalších výhod – výborné  Pho nebo Bun Bo Nam Bo k nim rozhodně patří. A pak je tu ještě jedna záležitost. A ta vás pobaví. Záchody jsou označeny vietnamskými nápisy. Obsluha nekouše, naopak, jsou milí a rádi vám pomohou.

10 + 1 nejlepších kaváren na práci v Praze (2019) 5
Zahrádka před Havranem

Za tohle má Havran PLUS:

+ nová otevírací doba – můžete přijít i o víkendu

+ „exotické“ a velmi chutné menu

+ příjemné pracovní prostředí

Za tohle má Havran MÍNUS:

–          káva je spíše průměrná

–          pokud k práci potřebujete sladké koláče, taky raději zamiřte jinam

–          pokud neovládáte vietnamštinu, označení záchodů vám může způsobit horkou chvilku (ale ne, nebojte, mají to tam i česky)


5)      Costa Coffee – celá Praha

Vybrat si k práci kavárenský řetězec? Na každodenní práci nedoporučujeme, ovšem nárazově se využít dá. A velmi dobře. Třeba když potřebujete rychlou vzpruhu nebo si na práci vzpomenete při brouzdání nákupním centrem. Řetězcům neutečeš, ale zase jsou vždy po ruce.


Lepší (nějaké) kafe v žaludku než faktura po splatnosti

I když narozdíl od ostatních námi recenzovaných kaváren v Costa Coffee budete asi trochu otrávení z rychlosti internetového připojení. Odpovědi na emaily zvládne v klidu, nebojte! Kávu vám tady připraví do velkého hrnečku a má vysoký obsah kofeinu, takže bdělost je zaručena.

Kdyby vám legálních návykových vzpruh bylo málo, dejte si dortík. Já prefabrikovanými sladkými brownies rozhodně nepohrdnu, ale s gurmány si tu pracovní schůzku raději nedávejte. A při představě hodiny strávené u sporáku nebo kručícího žaludku ani ty panini nejsou tak suché.

10 + 1 nejlepších kaváren na práci v Praze (2019) 6

Za tohle má Costa Coffee PLUS:

+ velká káva standardizované chuti (je tam kofein, je tam kofein, je tam kofein)

+ vždy po ruce a vždy připraveni (dostupnost  a množství poboček)

+ široká nabídka nápojů

Za tohle má Costa Coffee MÍNUS:

–          rychlost internetu (Vážně? Uprostřed Prahy? Ve 21.století?)

–          pracovní prostředí (nouzovka)

–          produkty jsou velmi sladké a nejsou domácí (cukrfree podnik to tedy rozhodně není)

6)      La Boheme Cafe – Náměstí míru

V tomto místě na Vinohradech (Sázavská 32) si dobrá káva dala rande s dobrým designem. A sluší jim to spolu. Ale objektivně – moc toho tu nenapracujete. Není tu dost místa ani dobrá pracovní infrastruktura, přestože stoly určené k práci tu mají.

Odborníci na skvělé pití

Káva je pro Charlese Fleera (to je ten, který skupinu kávových odborníků sdružujících se kolem La Boheme Cafe vede) životní vášeň. Dokonce několik měsíců v roce po kávových plantážích cestuje – a možná přebírá kávová zrníčka, která posílá do vlastní pražírny, jako Popelka hrách. Protože káva je tu vynikající. Chuťově naprosto bezkonkurenční, takže mi možná vymyšlenou historku o přebírání zrníček i uvěříte až ji ochutnáte. A mimo to se chovají dobře. K zákazníkům, farmářům i životnímu prostředí. Takže jim vyšší ceny a malou nabídku jídla odpustíte. Voda je zdarma.

10 + 1 nejlepších kaváren na práci v Praze (2019) 7


Za tohle má La Boheme PLUS:

+ káva nemá konkurenci

+ design – tohle je místo, kde si chcete sednout a prostě jen být

+ po práci si dejte kávový kurz – větší odborníky nenajdete

Za tohle má La Boheme MÍNUS:

–          pracovní prostředí a vybavenost – tady toho opravdu moc neuděláte

–          málo bohatá nabídka jídla

–          „rušivé“ elementy

7)      Starbucks Reserve – Můstek

Když už jsme se pustili do řetězců, nezbývá než otestovat i leadera na světovém trhu. Starbucks je fenomén. I proto, že se umí dostat až do vašeho oblíbeného seriálu. A všude jinde – pobočky najdete i v menších městech. Označení Reserve je ale určené jen pro některé z nich. Pro ty, kde vám kávu umí připravit více různými způsoby (French press, Chemex aj.), takže by měla chutnat lépe než na běžné pobočce. V Praze je taková pobočka na Jungmannově náměstí – dostupnost hodnotíme jedničkou s hvězdičkou.


Pracuje se u nich, Jone?

Rychlost internetu je v porovnání s ostatními kavárnami průměrná. Ale na běžnou práci bohatě stačí. Větším problémem jsou malé stolky. Zvlášť když jste prostorově nároční. Židle by cenu „zdravá záda“ také bohužel nevyhrály. Ale ten pocit – design mají vychytaný, budete se cítit světově. Světově unifikovaně.

V čem ještě pražská pobočka ostrouhala? Chybí tu pekárna nebo cukrárna, jak je v jejich Reserve pobočkách běžně zvykem. Místo toho si svou denní pracovní dávku cukru (taky máte vždycky v odpoledních hodinách krizi?) dáte v podobě rozmraženého koláče. A to je trochu drahá legrace.   

10 + 1 nejlepších kaváren na práci v Praze (2019) 8

Za tohle má Starbucks Reserve PLUS:

+ různé způsoby přípravy kávy (takže teoreticky lepší chuť než jinde na pobočce)

+ příjemný design

+ dostupnost poboček (když vás v 5 odpoledne napadne něco dopracovat, zcela určitě budete mít pár kroků od svého stanoviště nějakou pobočku)

Za tohle má Starbucks Reserve MÍNUS:

–          pracovní prostředí a vybavenost pro práci

–          poměr cena výkon

–          pomalý internet (řetězce, vážně? V tomhle je třeba se zlepšit!)

8)     Kofárna Café – Malá Strana

Tohle je místo práci zaslíbené! Už jen proto, že mají vlastní a velmi povedenou směs kávy. Bohužel se ale budete muset uskrovnit. Tedy, ne že bysme detailně znali obsah vaší peněženky. Uskrovnit se budete muset prostorově.

Kofárna Café je na velmi lukrativním místě v centru Prahy, blízko Malé Strany (Zborovská 60), takže logicky žádný obří palác nečekejte. Spíše příjemné pracovní místo na pár hodin práce. Pokud tu budete chtít strávit celý den – gratulujeme, vyhráli jste cenu za minimalistu roku! Na druhou stranu kavárna je složena ze čtyř různých místností, takže možná získáte pocit open space kanceláře a navzdory poněkud stásněným podmínkám se vám bude pracovat dobře.

Ctíme tradice aneb svíčková na chlebu?!

Co Kofárna Café chybí na prostoru, snaží se dohnat výborným občerstvením. V nabídce najdete zdravé zeleninové pochutiny (i veganské), polévky, ale také výborně vypadající i chutnající sladkosti. Chcete-li získat lepší představu, sledujte tuto kavárnu na sociálních sítích. Až si je prohlédněte, vsadím se, že víc než na za efektivní prací budete do Kofárny spěchat ochutnat originální svíčkovou na chlebu. Chlebů mají mimochodem v nabídce více druhů.

10 + 1 nejlepších kaváren na práci v Praze (2019) 9

Za tohle má Kofárna Café PLUS:

+ vlastní směs kávy

+ výborná poloha kousek od historických krás Prahy

+ food styling a nabídka jídla vůbec

Za tohle má Kofárna Café MÍNUS:

–          malé stolky, stísněný prostor a nedostatek zásuvek

–          neposkytují vodu zdarma

–          vzhledem k menšímu prostoru v určitých hodinách čilý „kavárenský ruch“ (na některou práci až příliš rozptylující)


9)      The Miners Coffee & Characters – Jiřího z Poděbrad

Na Vinohradech (Slavíkova 1611/5) to kluci berou ještě vážně! Tedy, kávu. Alespoň v The Miners Coffee and Characters. Jedná se o moderní kavárnu – zlé jazyky mohou tvrdit, že návrháři tohoto interiéru chyběla špetka kreativity, jazyky, které ochutnaly zdejší výbornou kávu, se raději pokochají výhledem na Vinohrady z jejích velkých oken. Není snad tradiční pražská čtvrť kreativní až dost?

Ranní ptáče na přednášce

Pokud jste ranní ptáčata, není pro vás zrovna snadné, najít kavárnu, která by měla otevřeno už od brzkých hodin. The Miners nastupují na ranní šichtu už od 7, což uznejme není časná hodina pro mnohé manuálně pracující, na pražskou kavárnu ale dobré. Navíc v tuto hodinu máte možnost zde „chytit“ pracovní sůl. A u těch se pracuje skutečně skvěle. Je jich ale omezený počet a pokud se na vás nedostane, bude o něco těžší najít si tu pracovní místečko. Kavárna totiž nenabízí žádné tajné skrýše, všechno je jeden velký otevřený prostor. Díky tomu se vám ale často stane, že zde vyslechnete nějakou z inspirujících přednášek. Mají tu na ně speciální místo a konají se často.

10 + 1 nejlepších kaváren na práci v Praze (2019) 10

Za tohle má The Miners Coffee & Characters PLUS:

+ pracovní stoly

+ inspirativní prostředí (přednášky, komunita)

+ vymazlená káva

Za tohle má The Miners Coffee & Characters MÍNUS:

–          pokud jsou pracovní místa obsazena, jiná nejsou pro práci dostatečně komfortní

–          pokud téma přednášky není váš šálek kávy, neutečete  

–          třetí mínus jsme nenašli a vlastně téhle kavárně docela fandíme

10)      SmetanaQ Café & Bistro – Praha 1

Tam, kde Vltava je už tokem mohutným a z jejích břehů dechberoucí výhled na Hradčany a Petřín se skýtá (Smetanovo nábřeží 334/4), je srdcem domu s uměleckým duchem kavárna a bistro.

Káva je tu výběrová, čaje sypané a legendy praví, že paní cukrářka chodí časně zrána péct vždy čerstvé a domácí zákusky a laskominy. A aby byla tradice udržena umí upéct i senzační kváskový chléb. Mají tu ale i nabídku slaných jídel, polévek, quichů a to všechno si můžete vzít i na zahrádku.

Jak se tu ale pracuje?

Prostředí je skutečně velmi inspirativní. Už jen proto, že v domě SmetanaQ je i galerie, foto studio a tzv.bottega. A po švestkové limonádě nebo vaflích s mascarpone a jahodami to půjde zaručeně úplně samo, mají přímo kouzelnou moc. Jenže vám taky pěkně provětrají peněženku. Takže pokud jste v začátcích nebo se zrovna nacházíte ve fázi poklesu nebo stagnace zakázek, každý den tady pracovat asi nebudete moct. Pokud se vám ale daří, tak vám to velmi přejeme, a upozorňujeme vás na možnost pronájmu salónku s knihovnou, který je ideální na menší akce. Míst k sezení je tu devadesát, stolky dostatečně velké, zásuvky vcelku dostupné (stolky u okna).

10 + 1 nejlepších kaváren na práci v Praze (2019) 11

Za tohle má SmetanaQ PLUS:

+ úžasný výhled na Prahu

+ inspirativní prostředí se spoustou zajímavých akcí, senzační interiér (židle Ton, svítidla Bomma, zrekonstruovaná budova)

+ úžasná kuchyně s pestrou nabídkou

Za tohle má SmetanaQ MÍNUS:

–          v kavárně je devadesát míst, takže trochu masovka

–          jestli nemáte oslíčka zvládajícího pokyn „otřes se“, není to tu budget-friendly

–          vzhledem k poloze, kapacitě, interiéru i kuchyni láká turisty

Doma nebo v coworkingu? Kde se nejlépe pracuje?

Pracovní trh v České republice se v posledních letech výrazně změnil. Alespoň v oblasti přístupu zaměstnavatelů k práci z domova. Home-office už není pouze doménou živnostníků (freelancerů) nebo digitálních nomádů cestujících po světě. Občasní práce z domova začíná být standardem i ve většině velkých, jinak poměrně „zkostnatělých“, korporací.


Home-office: Ráj pro sebedisciplinované, peklo pro chaotické extroverty?

Práce z domova ale není pro každého. Její hlavní vyhodou je naprostá flexibilita a tedy možnost skloubit osobní a pracovní život. A to se netýká pouze pracovníků, kteří již mají rodinu. Však se přiznejte, kdo z vás už si vzal v pátek home-office, aby mohl vyrazit na prodloužený víkend s tím, že páteční práce se nějak dodělá? Pokud jste freelancer, tak se dodělá zcela určitě, přece nechete být další měsíc o chlebu a vodě. Jste-li zaměstnanec? Tam už je to s motivací a sebedisciplínou o něco těžší.


Hlavní výhody práce z domova:

·        Flexibilita – pracujete v noci lépe? Žádný problém, přes den můžete spát nebo si dojít na nákup a k lékaři. Pozor: odesílat pracovní e-maily v sobotu v noci však silně nedoporučujeme.

·        Svoboda – vytahané tepláky? Pyžamo s papouškem? Práce z postele nebo u televize? Jen si udělejte pohodlí!

·        (Téměř) žádné další náklady – zálohy na elektřinu a vodu už beztak platíte a internet dnes doma chybí také málokomu.


Nevýhody home-office:

·        Chybí sociální interakce – za celý den s nikým nepromluvíte (rybičky, kočka a máma na telefonu se fakt nepočítají), i když nejste extrovert, v kanceláři určitě alesoň v kuchyňce dvě slova za den prohodíte.

·        Rozptylující faktory – už jste viděli to super video se surfující kočkou? Já během psaní tohoto článku třikrát. A ještě jsem hodila prádlo do pračky, poklidila po snídani a dala do trouby zapéct francouzské brambory. Jsou to sice všechno „práce na minutku“, ale!

·        Sebedisciplína je nutná – a přiznejme si, ne každý ji má.

·        Nevhodné pracovní prostředí – přivýdělek z postele nebo pláže? To je sen, ovšem ne pro vaše záda. Nejen při práci na počítači je potřeba dobrá ergonomická židle. Máte ji doma?


Je coworkingové centrum řešením?

Jak tedy pracovat efektivně? Vzít si počítač do kavárny vaše soustředění a morálku příliš nezlepší, i když na fotkách taková kancelář v kavárně vypadá stylově. Coworkingy zdánlivě nabízí nejlepší řešení. Navíc v České republice je máme  v oblasti sdílených kanceláří poměrně solidní infrastrukturu a tak coworkingy najdete i mimo Prahu.

Doma nebo v coworkingu? Kde se nejlépe pracuje? 12


Výhody práce v coworkingu:

·        Snadno oddělíte osobní a pracovní život – ne, ve sdílených kancelářích nejsou pračky ani kuchyně, ve kterých je třeba „jenom oloupnout ty brambory a dát je vařit“.

·        Lépe si nastavíte pracovní dobu – a povede se vám ji snaději dodržovat.

·        Seznámíte se s inspirativními lidmi a když je uvídíte pracovat, také vás to donutí

·        Máte k dispozici moderní kancelářskou techniku.


Nevýhody coworkingu:

·        Nedostatek klidu a soukromí – coworking je vlastně kancelář ve stylu open space, slyšíte klábosení, klapání do počítače, hlasité telefonní hovory a to může narušovat vaši koncentraci.

·        Další náklady – v coworkingové kanceláři si musíte platit místo, většinou měsíční paušál. To se vyplatí, pokud jste OSVČ nebo rozjíždíte firmu, pokud ale máte dva dny v týdnu home-office a chtete jen změnit prostředí, není to pro vás ekonomické

·        Musíte dodržovat otevírací dobu – zapomeňte na práci v jednu v noci.


Našli jsme nejlepší řešení?

My v Locco dobře víme, že práce z domova i coworkingy mají své mouchy. A právě ty jsme se pokusili vychytat! Kromě toho, že naše sdílené kanceláře sází na hodnoty jako je udržitelnost a využití existujících lokálních zdrojů, získáte návštěvou u nás také:

Doma nebo v coworkingu? Kde se nejlépe pracuje? 13

·        Malý tichý prostor – Locco není žádný velký open space, jen malá kancelář s pár stoly. Kdo chce telefonovat, může využít soukromí telefonní budky, kdo chce pořádat meeting, má možnost využít zasedačku a kdo chce tlachat se spolupracovníky, pro toho je k dipozici celá kavárna, ve které je kancelář umístěna. Nenechte se rušit!

·        Volnost bez závazků – nemusíte si kupovat žádné členství, účtujeme po minutách, pokud tedy dneska nechcete koukat na kolegy v kanceláři, ale víte, že doma budou odpoledne řvát děti, využijte Locco.

·        Profesionální vybavení – kromě tiskárny, kopírky a skeneru nabízíme kvalitní židle. Protože páteř je to nejcennější co máte.  Pokud už vás bolí záda z gauče, zkuste to u nás.

·        Dostupnost – vláčet se hodinu někam do coworkingu? Ztráta času! Locco sází na lokálnost – doma mi to nejde? Jdu pracovat o dva domy dál! Mám hodinu čas v centru před srazem s kamarádkou? Můžu ji efektivně využít prací na klidném a dobře dostupném místě.

·        Přívětivá otevírací doba – Locco je k dispozici v rámci otevírací doby kavárny, ve které je umístěno.


A jaké mouchy jsme zatím ještě nevychytali?

• Chybí nám dostatek poboček Locco vám zatím nemůže zajistit místo k práci všude tam, kde ho potřebujete. Ale pracujeme na tom! A návrhům nových míst se rozhodně nebráníme.

Nemáme komunitu – zatím to u nás nefunguje tak, že se každý čtvrtek budete moci inspirovat od geniálního architekta Alberta ani každé úterý pracovat se Zuzkou, která má cestovní kancelář. I budování inspirativní a nápomocné Locco komunity je u nás v začátcích. Na druhou stranu máte ale jedinečnou příležitost být jedním z jejích základních kamenů.  

• Nemáme komunitu – zatím to u nás nefunguje tak, že se každý čtvrtek budete moci inspirovat od geniálního architekta Alberta ani každé úterý pracovat se Zuzkou, která má cestovní kancelář. I budování inspirativní a nápomocné Locco komunity je u nás v začátcích. Na druhou stranu máte ale jedinečnou příležitost být jedním z jejích základních kamenů.  

Nedostupné bydlení trápí celý svět

Vysoké ceny bydlení nejsou specifickým problémem Prahy. Se stejným problémem se momentálně potýká mnoho příslušníků střední třídy různých národností. Musí se většina z nich smířit s bydlením v nájmu na periferiích velkých měst až do konce života?


Špatná legislativa jako hlavní důvod vysokých cen?

Ve velkých městech je nedostatek bytů. Je ale skutečně hlavní příčinou tohoto nepříjemného trendu komplikované a zdlouhavé povolování výstavby, jak je uváděno v médiích? Příklad Prahy by tomu napovídal. V loňském roce totiž Česká republika v tabulce zveřejněné Světovou bankou obsadila nepříjemné 156. místo v rychlosti stavebního řízení. Ze 190 států světa. Horší jsou například Afghánistán a Pákistán, porazil nás Senegal. Jen pro představu (celou tabulku je možné najít zde). Ve skutečnosti ale problematika drahého bydlení není tak černobílá. Nedostatek cenově dostupných bytů trápí i velká německá města a přitom Německo skončilo v žebříčku Světové banky na krásném 24. místě. Jeho legislativa ve stavební oblasti je moderní a flexibilní, stejně to však nestačí k tomu, aby si průměrně vydělávající člověk mohl dovolit byt v centru Mnichova, Berlína nebo Frankfurtu. V San Francisku si vlastní bydlení v podobě průměrného domu může dovolit jen 12% obyvatel města a to se Spojené státy umístili ve výše zmíněném srovnání jako 26. Není tedy problém jinde?


Chceme žít svobodný život ve městech!

Zcela jistě je nedostupnost bydlení důsledek kombinace více faktorů. Významnou roli však hraje tzv. urbanizace. Jednoduše řečeno: chceme do měst. Ať už kvůli práci nebo výhodám, která velká města nabízejí: kultura, zábava, vzdělání. Jen v předloňském roce v České republice přesídlilo do měst zhruba 30 000 lidí. To je jedno skoro jedno menší město, které pohltila Praha. Ve světovém měřítku se toto číslo pohybuje v řádech desítek milionů. A všichni tito lidé, chtějí někde bydlet. A nejlépe sami, protože v současné době mladí lidé zakládají rodiny později než tomu bylo dřív a svůj mladý a produktivní věk si chtějí náležitě užít. Jako singles.

Nemarginálním problémem jsou pak i odlišné představy o využití plochy měst těchto mladých nově příchozích obyvatel a „starousedlíků“. Obě skupiny mají totiž zcela odlišné zájmy: zatímco nově příchozí prahnou po dostupném a kvalitním bydlení, majitele bytů v daných lokalitách současná situace příliš netrápí: zvyšuje se jim cena jejich nemovitosti a oni sami přitom nestrádají. S rozvojem výstavby by se ale jejich situace dramaticky zhoršila: jeřáby za oknem, dopravní zácpy při ranní a odpolední špičce, nedostatek kapacit ve školách a školkách. Nelze zkrátka vyhovět všem, ale rozdílné názory zúčastněných mohou mnohdy výstavbu zablokovat více než pomalé tempo úředníků.Problém vysokých cen nemovitostí se týká nejen obyvatel metropolí, ale i společností. Pro ty znamená rostoucí náklady, jenže velká společnost si poradí snáze než jednotlivec – přenese zvyšující se náklady na své zákazníky. Což není nikdo jiný než nově příchozí i starousedlíci.


Jak z toho ven?

Spoléhat se na úspěšný výzkum černých děr a existenci paralelních světů bohužel v době sepsání tohoto článku ještě nelze. Ale lidé dokáží neuvěřitelné věci, takže i v této oblasti už se začíná objevovat mnoho inovátorů s různými nápady. Jedná se především o technologické společnosti, které se snaží najít způsob zefektivnění realitní trhu. Možná vás překvapí, že jednou z nich je společnost Revolution Precrafted z Filipín. Ta umí velmi rychle a levně postavit domy téměř kdekoliv. Momentálně pracuje na velkých zakázkách v Asii a Dubaji a spolupracuje s předními světovými architekty, takže obava z levných chatrčí opravdu není na místě. Další společnosti se soustředí na efektivnější využívání stávajících nemovitostí. Velký úspěch mají například společnosti Spacious a Kettlespace z New Yorku. Provozují coworking v restauracích, které jsou přes oběd uzavřené a otevírají se až v době večeří. Protože v New Yorku je zvykem klást větší důraz na večerní jídlo, našli takových prostor spousty a mají tisíce zákazníků a desítky poboček.

V České republice je průkopníkem v efektivnějším využívání nemovitostí společnost Locco. Ta po americkém vzoru vyhledává nevyužité prostory v kavárnách a mění je na flexibilní kanceláře. Pomáhá tím vracet život do chátrajících nevyužitých prostor v centrech měst, ale i ušetřit čas, prostor a peníze všem, co kancelář využívají jen občas.Co asi nejvíc překvapí je skutečnost, že mezi společnosti zefektivňující realitní trh řadí časopis Forbes i společnost Hyperloop. Té a jejím samoříditelných vozům a přepravním kapsulím předpovídá zářnou budoucnost, na které budeme profitovat všichni. Včetně realitního trhu. Vždyť proč bydlet v centru, když můžete být za deset minut v chaloupce u lesa a rybníka na Vysočině? Bez dopravních zácp, bez únavného řízení a ještě si cestou stihnete přečíst noviny.